Fudbaler Real Madrida Ronaldo, kažnjen je sa pet utakmica neigranja zbog guranja sudije na meču sa Barselonom.

Real je pobedio sa 3:1, a Ronaldo je bio strelac drugog gola svoje ekipe u 80. minutu.

U proslavi tog pogotka Ronaldo je dobio žuti karton zbog proslave gola u kojoj je skinuo dres.

Samo minut kasnije Ronaldo se našao u novoj prilici u šesnaestercu protivnika u kojem je pao nakon duela sa Umtitijem.

Sudija De Burgos je taj pad okarakterisao kao simuliranje zbog čega je Portugalcu pokazao drugi žuti karton i udaljio ga sa terena.

Ronaldo nije mogao da se pomiri sa takvom odlukom pa je odgurnuo glavnog sudiju utakmice, zbog čega mu je i izrečena presuda od pet utakmica suspenzije.

Portugalac će propustiti revanš sa Barselonom i četiri utakmice na startu Primere, protiv Deportiva, Valensije, Sosijedada i Levantea.