Naslovna Sport SP - Rusija 2018 Japan pobedio Kolumbiju, prvi crveni karton na šampionatu

Japan pobedio Kolumbiju, prvi crveni karton na šampionatu

Fudbalska reprezentacija Japana pobedila je danas Kolumbiju u Saransku sa 2:1, u prvom kolu Grupe H Svetskog prvenstva.
Utakmica je počela burno, crvenim kartonom za Karlosa Sančeza koji je u trećem minutu skrivio penal iz kog je Japan poveo golom Šindjija Kagave.
Sančezovo isključenje je prvo na šampionatu u Rusiji, a to je drugi najbrže dobijeni crveni karton u istoriji svetskih prvenstava. Rekord drži urugvajski fudbaler Hoze Batista koji je 1986. dobio crveni karton u prvom minutu.
Kolumbija je uspela da izjednači sa igračem manje, golom Huana Kintera u 39. minutu iz slobodnog udarca, ali nije imala šanse protiv Japana u drugom poluvremenu.
Japan je napadao i stvarao šanse, da bi prvu pobedu jednoj azijskoj ekipi protiv Južnomaerikanaca u istoriji Mundijala doneo Juja Osako u 73. minutu.
Izvor: Beta, Tanjug /Foto: Getty images