Naslovna Sport SP - Rusija 2018 HRVATSKA JE U POLUFINALU! Nakon drame penala izbacila je Rusiju

HRVATSKA JE U POLUFINALU! Nakon drame penala izbacila je Rusiju

HRVATSKA je u polufinalu SP-a. Nakon trilera penala izbacila je Rusiju sa rezultatom 4:3. U 120 minuta igre bilo je 2:2.

Gol za Ruse daoo je Čerišev u 32. minuti. Za Hrvatsku je izjednačio Kramarić u 40. Vida je postigao gol za vodstvo od 2:1 u 101. minutu. Za 2:2 je pogodio Mario Fernandes u 115. minuti. A onda penali i drama.

U ruletu jedanaesteraca ponovo je Ivan Rakitić bio strelac odlučujućeg gola, Danijel Subašić je obranio Smolovu prvi udarac u raspucavanju, a Fernandes je promašio čitav gol. Osim Rakitića, precizni su bili Brozović, Modrić i Vida, a Kovačićev udarac obranio je Akinfejev.

Za mesto u finalu Hrvatska će se boriti 11. jula u 20 sati u Moskvi protiv reprezentacije Engleske, koja je u četvrtfinalu savladala Švedsku sa 2:0.