Pet sati i 21 minut u dva dana bilo je neophodno Novaku Đokoviću da pobedi RafaelaNadala u polufinalu Vimbldona 3:2 (6:4, 3:6, 7:6 (11:9), 3:6, 10:8).

Novak je osvajao gren slem u Londonu 2011, 2014, 2015, 2013. je poražen od Mareja, a sutrašnji duel sa Južnoafrikancem Kevinom Andersonom biće mu peto finale Vimbldona.

Đoković je odigrao 21 gren slem finale u karijeri, 12 puta pobedio

Meč polufinala Vimbldona Novak Đoković – Rafael Nadal 3:2 prekinut je posle tri sata igre zbog “mraka” (lokalna pravila o okupljanju velike mase ljudi dozvoljena do određenog vremenskog perioda). Nastavak meča sutra u dva sata.

Srpski teniser je u igri živaca došao do prednosti, pošto je u taj brejku trećeg seta spasio tri set lopte, a onda je drugu svoju realizovao na svoj servis za 11:9.

U prvom setu Novak je napravio brejk u sedmom gemu što je bilo dovoljno za prednost 1:0.

U drugom su bila tri brejka, u tri vezana gema, ali je dva izgubio Đoković, pa je Španac izjednačio.

Đoković i Nadal su do sada odigrali 51 meč, Novak vodi 26:25.

Pobednika ovog duela u nedeljnom finalu čeka Južnoafrikanac Kevin Anderson, koji je posle šest sati i 35 minuta igre pobedio Džona Iznera u istorijskom meču, četvrtom ikada po dužini trajanja. U petom setu je slavio 26:24.

Vimbldon se igra za nagradni fond od 34 miliona funti.

Zurnal.rs /Foto: Reuters