BEOGRAD – Fudbaleri Rome pobedili su danas u gostima Torino sa 1:0, u prvom kolu italijanske Serije A.

Gol za pobedu “vučice” postigao je Edin Džeko u 89. minutu sjajnim volej udarcem posle centaršuta Džastina Klajverta sa desne strane.

Utakmica u Torinu donela je dosta uzbudjenja, veliki broj šansi, ali samo jedan gol, i to u samom finišu utakmice.

Roma je pritiskala rivala tokom većeg dela meča, medjutim, sve do samog kraja nije uspela da dodje do gola.

Torino je par puta pripretio Robinu Olesenu, a čak je i u 48. minutu došao do gola, ali je posle sugestije VAR-a poništen pogodak Jaga Falkea.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je celu utakmicu za Romu, dok su Saša Lukić i Adem Ljajić meč proveli na klupi.