NOVI PAZAR – Nakon jučerašnje odluke ministra Šarčevića o imenovanju Ivana Veljkovića za novog direktora Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru, bivši direktor je zakazao savet roditelja, školski odbor i nastavničko veće i zatražio podršku u organizaciji štrajka, javljaju za indeksonline.rs zaposleni u toj ustanovi.

Savet roditelja te škole je danas saopštio da izražava nezadovoljstvo i protest nakom imenovanja novog direktora i, kako su rekli, nepoštovanja organa škole.

Kako je istaknuto u obraćanju javnosti taj stav je iznesen zbog odnosa Ministarstva prosvete nauke i tehnološkmog razvoja prema odluci Školskog odbora i mišljenju Nastavničkog veća škole.

“Ekonomsko-trgovinska škola u Novom Pazaru je raspisala konkurs za izbor direktora škole. Nastavničko veće je sa 114 glasova podržalo svog kandidata kojeg je jednoglasno podržao i Školski odbor. Ministarstvo prosvete nauke i tehnološkog razvoja se još uvek nije oglasilo povodom ovog predloga škole, koji je izglasan pre tri meseca”, podsećaju iz Saveta roditelja koji jednoglasno podržava odluke Školskog odbora i Nastavnikog veća i s tog razloga zahteva da se Ministarstvo što pre oglasi povodom ovog pitanja i da ispoštuje odluke Nasatavničkog veća, Školskog odbora i Saveta roditelja.

U suprotnom, kako su saopštili, najavljuju ozbiljne proteste sve do onog trenutka dok nadležno Ministarstvo ne ispoštuje odluke svih organa škole, počev od 22.01.2019 godine u 12 sati, u dvorištu škole.

Podsećamo, bivši direktor Ekonomsko-trgovinske škole iz Novog Pazara je inače i jedini funkcioner protiv koga je Agencija za borbu protiv korupcije dva puta donosila preporuku za razrešenje sa javne funkcije.

Prvi put to se dogodilo u oktobru 2016, jer je zaposlio sina i ćerku predsednika školskog odbora, a drugi ove godine u septembru, jer je, kako se navodi u Rešenju Agencije zaposlio svoju rođaku.

Agencija je 29. decembra podnela krivičnu prijavu Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Pazaru protiv Ljajića zbog sumnje da je kao javni funkcioner izvršio krivično delo propisano članom 72. Zakona o Agenciji

Za “funkcionera koji ne prijavi imovinu ili daje lažne podatke o imovini, u nameri da prikrije podatke o imovini” propisana je kazna zatvora od šest meseci do pet godina.

Institut odloženog krivičnog gonjenja primenjen je u slučaju Seada Ljajića, direktora Ekonomsko – trgovinske škole iz Novog Pazara. Protiv njega je Osnovno javno tužilaštvo u tom gradu odbacilo krivičnu prijavu, koju je podnela Agencija zbog neprijavljivanje imovine ili davanja lažnih podataka o imovini. Kako je Insajderu rečeno u nadležnom tužilaštvu, Ljajić je bio u obavezi da uplati svega 50.000 dinara „u humanitarne svrhe na ime Vlade Srbije“.


Foto:S.Župljanin