BEOGRAD – Fudbaleri Čelsija pobedili su danas posle preokreta u gostima Kardif sa 2:1 32. kolu engleske Premijer lige.

Posle neatraktivnog prvog poluvremena, u drugom delu vidjeno je mnogo uzbudjenja i neizvesnosti.

Prvo je Kardif preko Viktora Kamarase u 46. minutu došao do vodjstva, da bi Čelsi uz dosta sreće došao do preokreta.

“Plavci” su izjednačili pogotkom Sesara Aspilikuete u 84. minutu na asistenciju Markosa Alonsa, a desni bek Čelsi bio je u ofsajdu kada je lopta upućena ka njemu, ali pomoćni sudija to nije video.

Nastavio je Čelsi sa pritiskom na gol rivala, da bi posle jednu duže akcije u 90. minutu Ruben Loftus-Čik na centaršut Vilijana s desnog boka nadskočio odbranu rivala i zatresao mrežu Nila Eteridža.

Čelsi je ovom pobedom došao do deobe petog mesta sa Arsenalom, pošto oba tima imaju po 60 bodova, ali “tobdžije” imaju meč manje, dok je Kardif u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 28.