PRIŠTINA – Prijateljska utakmica reprezentacija Kosova i Danske završena je nerešenim rezultatom 2:2, što je izuzetan uspeh fudbalske reprezentacije Kosova.Kosovo je prvo poluvreme završilo vodjstvom od 1:0. U 42. minutu golom Amira Rahmanija koji se odlično snašao i loptu iz slobodnog udarca glavom ubacio u gol Danske, Kosovo je došlo u vodjstvo.

Iako su Danci rangirani na desetom mestu rang liste FIFE, a reprezentacija Kosova na 130 mestu, utakmica je prošla u ravnopravnoj igri u kojoj je Kosovo imalo više prilika za gol.

Danska je izjednačila u 63. minutu kada je Kristijan Erikos postigao gol iz penala.

Tri minuta kasnije Kosovo je golom Bersanta Celine ponovo došlo do vodjstva i rezultata 2:1.

Rezultat je izjednačen u 91. minutu golom Hajbergunga.

Utakmica je deo priprema za kvalifikacije u Evropskom kupu.

Reprezentacija Kosova se u ponedeljak 25. marta u Prištini sastaje sa reprezentacijom Bugarske.

Kosovo je u A grupi u kojoj su i Bugarska, Crna Gora, Engleska i Češka.

Sledeća utakmica je protiv reprezentacije Crne Gore i ona će se odigrati u Podgorici.

Uzvratna utakmica Kosova i Bugarske će se odigrati 10. juna, dok će se reprezentacije Kosova i Češke susresti 7. septembra.

Sledeća utakmica reprezentacije Kosova je 10. septembra protiv reprezentacije Engleske.

Kosovo će 14. septembra igrati protiv Češke, 14. oktobra protiv Crne Gore i 17. novembra protiv Engleske.