AMSTERDAM – Fudbaleri Totenhema plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su večeras u Amsterdamu u revanš utakmici polufinala pobedili Ajaks sa 3:2 (0:2).

Ajaks su sekunde delile od plasmana u finale, ali je napadač Totenhema Maura na isteku petog minuta nadoknade vremena het trikom kompletirao veliki preokret.

U prvoj utakmici Ajaks je u Londonu pobedio sa 1:0, pa će Totenhem prvi put igrati u finalu Lige šampiona zahvaljujući većem broju postignutih golova u gostima.

Ajaks je poveo sa 2:0 golovima De Lihta u 5. i Zijeha u 35. minutu, a Totenhem je izjednačio zahvaljujući pogocima Maura u 55. i 59. minutu.

Totenhem će u finalu 1. juna u Madridu igrati protiv Liverpula, koji je u drugom polufinalu bio bolji od Barselone.