NOVI PAZAR – Rukometaši Vojvodine pobedili su danas u Novom Sadu ekipu Novog Pazara sa 35:26 (18:12), u meču sedmog kola plej-ofa Superlige.

Gosti su do 23. minuta držali rezultatski egal, bilo je 12:12, ali je do poluvremena viđena serija Vojvodine od 6:0, kojom je šamion Srbije “prelomio” utakmicu.

Pred oko 150 gledalaca u Sportskom centru Slana bara, domaćina je predvodio igrač susreta Jovica Nikolić sa šest pogodaka, a sledili su ga Duško Čelica, Stefan Ilić, Strahinja Stanković i Miloš Grozdanić sa po četiri gola.

Osmostruki strelac Armin Kaltak bio je najefikasniji kod nekompletnih Pazaraca, u čijim redovima su se istakli još Aleksa Maksić sa šest, Stefan Šaponjić sa pet i Aleksa Milošević sa četiri gola.

U konkurenciji šest najboljih timova u Srbiji, sastav iz Novog Sada je lider plej-ofa sa maksimalnih 14 bodova, dok je Novi Pazar na petom mestu i ima dva boda.

Pazar u osmom kolu dočekuje ekipu niškog Železničara 1949, a Vojvodina gostuje Partizanu.