PARIZ – Srpski teniser Novak Djoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobedio Italijana Salvatorea Karuza sa 6:3, 6:3, 6:2.

Ovo je bio prvi meč koji su odigrali Djoković i Karuzo, trenutno 147. teniser sveta, a srpski teniser je slavio je posle dva sata i četiri minuta igre.

Djoković će u narednom kolu igrati protiv pobednika meča Borna Ćorić – Jan Lenard Štruf.

Prvom teniseru sveta je za osvajanje prvog seta bio dovoljan samo jedan brejk, koji je napravio u četvrtom gemu. On je tada poveo sa 3:1, potom i sa 4:1 i do kraja seta je uspeo da sačuva svoj servis iako je u sedmom gemu morao da spasava dve brejk lopte.

Djoković je u prvom gemu drugog seta propustio dve brejk prilike, ali je do kraja tog dela igre dva puta oduzimao servis protivniku. Slična situacija vidjena je i u trećem setu. Srpski teniser je pri rezultatu 2:1 propustio dve brejk prilike, ali je potom vezao četiri gema i plasirao se u osminu finala Rolan Garosa.