Tel Aviv – Mlada reprezentacija Srbije, igrači rođeni 1999. godine i mlađi, poslednjeg dana Evropskog prvenstva u Tel Avivu pobedila je selekciju Letonije u meču za 15. mesto na šampionata.

Slaba je to uteha izabranicima selektora Olivera Popovića, koji su jučerašnjim porazom od Italije ispali iz “A” divizije. Naš mladi tim je posle neubedljivog prvog poluvremena zaigrao mnogo bolje i agresivnije u nastavku susreta i lako došao do sigurnog trijumfa: Srbija U20 – Letonija U20 71:50 (22:17, 13:13, 22:4, 14:16).

Kao i većinu mečeva u Tel Avivu reprezentativci Srbije su i prvo poluvreme protiv Letonaca odigrali su sa dosta oscilacija. Posle solidne igre u prvoj četvrtini i sigrunog vođstva, u drugoj deonici su za osam minuta postigli samo četiri poena, što je rival iskoristio da dođe do izjednačenja – 26:26. Ipak, u finišu prvog poluvremena naš mladi tim je uspeo da povrati prednost – 35:30.

Srbija je sve dileme oko pobednika rešila u trećoj četvrtini. Raspoloženi Vuk Đorđević i Stefan Momirov inicirali su seriju 22:4, posle koje je naš tim došao do nedostižnog vođstva –  57:34. Do kraja utakmice vodila se ravnopravna bez ikakovog uticaja na konačni rezultat – 71:50.

SRBIJA U20: Mišković 5, Uskoković 4, Marjanović 11, Vulikić 5, Tadić, Simović 8, Jovičić 2, Pecarski, Stajčić 1, Đorđević 19, Matić 4, Momirov 12.