Asmir Kolašinac iz Beogradskog atletskog kluba i članica Crvene zvezde Milana Tirnanić ostvarili su najbolje rezultate prvog dana finala Kupa Srbije u atletici, čiji je domaćin Novi Pazar.

Kolašinac je pobedio u bacanju kugle hicem od 20,11 metara, a Tirnanić u sprintu na 100 metara sa 11,61 sekundi.

Strahinja Jovančević iz Crvene zvezde trijumfovao je u skoku u dalj sa 7,61 metara, njegov klupski kolega Jasmin Halili bio je bez premca u skoku u vis sa 2,17 metara, a Novopazarac Elzan Bibić na 1.500 metara vremenom od tri minuta i 49,91 sekundi.

Takmičar Vojvodine Saša Babić bio je najbrži na 110 metara s preponama sa 14,76 sekundi, dok su Nemanja Bulajić i Marko Jevremović iz Crvene zvezde prvi su prošli kroz cilj u trkama na 100 i 400 metara postigavši rezultate od 10,79 i 48,69 sekundi.

Nikola Raičević iz Partizana ostvario je trijumf na 3.000 metara sa osam minuta i 30,66 sekundi, muška štafeta Vojvodine u disciplini četiri puta 100 metara imala je pobedničko vreme od 42,51 sekundi, a iz redova Novosađana pobedu je odneo i bacač kladiva Miloš Čović hicem od 51,22 metara.

Predstavnica Anja Lukić bila je prva u trci na 100 metara s preponama sa 13,67 sekundi, Bojana Kaličanin iz Partizana pobedila je na 400 metara sa ručno izmerenih 55,7 sekundi, a Pazarka Teodora Simović u discipline 1.500 metara sa četiri minuta i 29,89 sekundi.

Članica Beogradskog atletskog kluba Ivana Živković kao prvoplasirana je završila trku na 3.000 metara sa 11 minuta i 3,52 sekundi, dok je koplje najdalje bacila Marija Vučenović iz sremsko-mitrovačkog Sirmijuma, 56,27 metara.

Martina Pavlović iz beogradskog Top džampa pobedila je u bacanju diska sa 39,19 metara, za prvo mesto u troskoku Milici Nikoletić iz Vojvodine bilo je dovoljan rezultat od 12,11 metara, a atletičarka Partizana Valentina Slović u skoku s motkom jedina je savladala visinu od tri metra.

Ženska štafeta Crvene zvezde obeležila je disciplinu četiri puta 100 metara pobedničkim vremenom od 47,03 sekundi.

Trku pionirki na 1.500 metara, van konkurencije, dobila je Novopazarka Saima Murić sa četiri minuta i 55,71 sekundi.

Finale Kupa Srbije u Novom Pazaru nastavlja se sutra od 17.30.