BEOGRAD – Fudbaleri Borusije iz Dortmunda ubedljivom pobedom su počeli novu sezonu u Bundesligi, pošto su danas na svom terenu bili bolji od Augsburga sa 5:1.

Augsburg je poveo već u prvom minutu golom Florijana Niderlehnera, ali to nije uzdrmalo igrače Borusije koji su samo dva minuta kasnije uzvratili preko Paka Alkasera.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a potom je domaći tim za samo osam minuta rešio pitanje pobednika na ovom meču.

Prvo je Sančo pogodio mrežu Augsburga u 51. minutu, potom Marko Rojs u 57. i na kraju Alkaser u 59. minutu. Tačku na ovaj meč stavio je Julijan Brant u 82. minutu.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su na svom terenu slavili protiv Paderborna sa 3:2, Frajburg je pobedio Majnc sa 3:0, Fortuna je iznenadila Verder u gostima i slavila sa 3:1, dok je Volfsburg na svom terenu pobedio Keln sa 2:1.

Kasnije danas sastaju se Borusija Menhengladbah i Šalke.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena juče su odigrali 2:2 sa Hertom.