NOVI PAZAR – Novopazarski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo juniorskog ITF turnira prve kategorije u Koledž Parku, u američkoj državi Merilend.

On je kao četvrti nosilac na startu turnira na tvrdoj podlozi savladao Muhameda Dosanija iz SAD sa 2:0 u setovima (6:1, 6:4).

Njegov naredni protivnik je 106. junior sveta, Letonac Karlis Ozolinš, koji je u prvom kolu slavio u dva seta (6:3, 6:2) protiv Amerikanca Luka Kaspera.

Međedović je trenutno 43. na svetskoj juniorskoj rang listi, a početkom avgusta je sa reprezentacijom Srbije osvojio drugo mesto na Letnjem ekipnom prvenstvu Evrope za uzrast do 16 godina u francuskom Le Tuku.

Novopazarac je na tom takmičenju na šljaci, kao prvi igrač državnog tima, ostvario po dve pobede i poraz u singlu i dublu.

Posle nastupa u Koledž Parku, Međedovića očekuje učesće na Otvorenom prvenstvu SAD za juniore u Njujorku, a potom i Svetsko ekipno prvenstvo na Floridi.