BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su večeras sa Jang Bojsom 1:1 (0:0) u revanšu u Beogradu i drugu godinu u nizu izborili plasman u Ligu šampiona.

Kao i prošle godine protiv Salcburga, crveno-beli su prošli među 32 najbolja tima zahvaljujući više golova u gostima jer je u Bernu bilo 2:2.

Ni sada nije moglo da prođe bez drame u sjajnoj atmosferi pred oko 55.000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić”, pošto su gosti izjednačili osam minuta pre kraja nesmostrenom reakcijom Mohameda El Fardua Bena.

Ipak, odbrana prvaka Srbije je izdržala do kraja i održala gol zlata vredan Alekse Vukanovića u 59. minutu za “pobednički” remi.

U pravoj “šahovskoj” partiji ekipa Vladana Milojevića je ponovo izborila mesto u samom kremu evropskog fudbala drugi put uzastopno i ispisala istoriju kao jedini iz Srbije kojoj je to pošlo za rukom.

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona na programu je u četvrtak, opet sa kuglicom imena Crvene zvezde u četvrtom šeširu.