BEOGRAD – Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je večeras Albaniju sa 4:1 u petom kolu Grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, dok je Turska s 1:0 bila bolja od Andore.

Aktuelni šamponi sveta opravdali su ulogu favorita protiv Albanije, a vodeći gol postigao je Kingsli Koman u osmom minutu.

Napadač Čelsija Olivije Žiru u 27. minutu povisio je na 2:0, da bi praktično sve nedoumice oko pobednika otklonio Koman na asistenciju Antoana Grizmana svojim drugim golom u 68. minutu.

Prethodno Grizman nije realizovao jedanaesterac u 37. minutu.

Francuka je preko Žonatana Ikona u 78. minutu došla do 4:0, da bi poraz Albinaije u 90. minutu ublažio Sokol Čikaleši.

Turska se na svom terenu mučila protiv Andore, ali je uspela preko Ozana Tufana u 89. minutu uspela da dodje do trijumfa.

Francuska je prva u Grupi H sa 12 bodova, koliko imaju Turska i Island, dok je Albanija četvrta sa šest, a Andora poslednja, šesta bez bodova.