BEOGRAD – Fudbaleri Intera i Slavija iz Praga odigrali su večeras u Milanu nerešeno 1:1, u utakmici prvog kola Grupe F u Ligi šampiona.

Slavija je povela u 63. minutu, a strelac je bio Peter Olajinka. Bod Interu doneo je Nikolo Barela u drugom minutu nadoknade vremena, kada je dobro reagovao nakon što je iz slobodnog udarca prečku pogodio Stefano Sensi.

U poslednjem minutu nadoknade Inter je imao odličnu šansu, ali je udarac Romelua Lukakua pred golom dobro odbranio Ondrej Kolar.

Fudbaler Slavije Olajinka je postao prvi Nigerijac koji je postigao gol na debiju u Ligi šampiona još od 2002. godine, kada je Jakubu bio trostruki strelac za Olimpijakos u pobedi nad Makabijem iz Haife.

U drugoj utakmici u Grupi F od 21 sat u Dortmundu igraju Borusija i Barselona.

U Grupi G, Zenit i Lion odigrali su večeras u Francuskoj nerešeno, 1:1.

Ruski tim poveo je u 41. minutu golom Sardara Azmuna, a izjednačio je Memfis Depaj u 50. minutu iz penala.

U drugoj utakmici u toj grupi od 21 sat igraju Benfika i Lajpcig.