BEOGRAD – Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na gostujućem terenu u Londonu domaći Čelsi sa 2:1, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Liverpul je poveo u 14. minutu golom Trenta Aleksandra Arnolda, a prednost je udvostručio Roberto Firmino u 30. minutu. Jedini gol za Čelsi postigao je Ngolo Kante u 71. minutu.

Liverpul je zadržao maksimalan učinak i ima 18 bodova na prvom mestu na tabeli. Čelsi je pretrpeo drugi poraz i sa osam bodova zauzima 11. mesto.

Fudbaleri Arsenala pobedili su posle preokreta na svom terenu Aston Vilu sa 3:2. ;

Klub iz Birmingema poveo je u 20. minutu golom Džona Mekgina, a izjednačio je Nikolas Pepe u 59. minutu iz penala. Minut kasnije novo vodjstvo gostima doneo je Vesli, a izjednačio je Kalum Čejmbers u 81. minutu.

Pobedu Arsenalu doneo je Pjer Emerik Obamejang u 84. minutu.

Arsenal je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede u prvenstvu i četvrti je na tabeli sa 11 bodova. Aston Vila nema pobedu u poslednja tri meča, pretrpela je četvrti poraz i 18. je na tabeli sa četiri boda.