BEOGRAD – Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Nišu Radniki sa 4:1 u prvoj utakmici 10. kola Super lige Srbije.

Radnički je poveo golom Nermina Haskića u 11. minutu iz jedanaesterca, da bi Bibras Natho u 23. takodje iz penala doneo izjednačenje Partizanu. Trijumf crno-belima doneli su Umar Sadik u 30. i 78. i Sejduba Suma u 56.

Meč je loše počeo po beogradski tim. U 10. minutu, pošto je Saša Zdjelar u svom šesnaestercu igrao rukom, dosudjen je penal za Radnički a siguran izvodjač bio je Haskić.

Samo 13 minuta kasnije crno-beli su izjednačili, takodje iz penala, a gol je postigao je Natho, pošto je prethodno Bondarenko vukao Sadika u šesnaesercu.

Posle jedno desetak minuta mirnije igre Partizan je preokrenuo, a gol je postigao Sadik i to posle jedne dubinske lopte Sume.

Upravo je Suma u 56. minutu doveo crno-bele do dva gola prednosti i to posle lepog solo prodora kojim se oslobodio trojice čuvara.

Trijumf crno-belih overio je Sadik lepim lob udarcem preko golmana Petrovića i asistencije Sume.

Partizan je posle nekompletnog 10. kola prvi sa 23 boda, dva više od TSC-a i Crvene zvezde, dok je Radnički šesti sa 16.