Košarkaši Heliosa savladali su večeras u Domžalama ekipu Novog Pazara sa 95:86 (28:22, 22:15, 24:24, 21:25), u utakmici trećeg kola ABA 2 lige.

Pred oko 350 gledalaca, slovenački tim od osmog minuta bio je u stalnom vođstvu, koje je u 25. minutu iznosilo i 16 razlike (60:44), a gosti su jedino uspeli da na nešto manje od tri minuta do kraja priđu na 82:85.

Domaćina je do druge pobede u regionalnom takmičenju predvodio Davor Konjević sa 25 poena, a pratili su ga Krešimir Radovčić sa 18 i Blaž Mahkovic sa 14 poena.

Najefikasniji kod Pazaraca, koji su doživeli drugi poraz u ABA 2 ligi, bio je Aleksandar Todorović sa 25 poena, dok su Milan Vulić i Aleksa Novaković upisali 19, odnosno 13 poena.

Novi Pazar će u četvrtom kolu igrati protiv Širokog u Širokom Brijegu, a Helios će gostovati cetinjskom Lovćenu 1947.