BEOGRAD – Fudbaleri Holandije, Rusije, Madjarske i Škotske zabeležili su večeras pobede u utakmicama osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Holandija je na gostovanju u Minsku pobedila Belorusiju sa 2:1 u meču Grupe C. Junak trijumfa bio je Žoržinjo Vajnaldum, strelac oba pogotka za “oranje”.

Vodeći gol postigao je 32. minutu, da bi u 41. povisio na 2:0. Belorusija je drugom delu samo uspela da ublaži poraz preko Stanislava Draguna u 54. minutu.

Holandija posle šest odigranih utakmica ima 15 bodova, tri više od Nemačke koja ima i meč manje, dok je Belorusija peta sa četiri.

Rusija je takodje u gostima na Kipru upisala pobedu od 5:0 u utakmici Grupe I. Ovim trijumfom Rusija je obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo, pošto dva kola pre kraja ima 21 bod, 11 više od trećeplasiranog Kipra.

Škotska je na svom terenu sa 6:0 pobedila San Marino, a ranije danas prvoplasirana Belgija je sa 2:0 pobedila Kazahstan.

Madjarska je u Grupi E sa 1:0 pobedila Azerbejdžan u Budimpešti.