NOVI PAZAR – Rukometaši Novog Pazara pobedili su večeras ekipu Dubočice 54 sa 35:32 (21:17), u utakmici 10. kola Arkus lige.

Pred oko 600 gledalaca u novopazarskoj dvorani Pendik, domaćin je u 38. minutu imao pet golova prednosti, bilo je 25:20, ali su Leskovčani u 55. minutu izjednačili na 32:32.

Ipak, serijom od 3:0 u finišu, koju je inicirao najbolji igrač susreta Aleksa Milošević, Pazarci su stigli do osmog trijumfa u sezoni.

Pobednički tim su predvodili osmostruki strelac Pavle Banduka, Milošević i Zlatko Rakić sa po sedam, Veljko Davidović sa pet i Dobrivoje Marković sa četiri gola, kao i golman Aleksandar Milenković sa 10 odbrana.

Na drugoj strani, Andrija Atanasković postigao je devet, Nikola Matović osam, a Ilija Stanković pet golova, dok je čuvar mreže gostiju Strahinja Radisavljević imao 10 odbrana, uz zaustavljen sedmerac.

Drugoplasirani Novi Pazar ima 16 bodova, koliko i vodeći Dinamo iz Pančeva, a Dubočica 54 je na četvrtoj poziciji sa 12 bodova.

Pazarci će u narednom kolu gostovati Šamotu 65 iz Aranđelovca, dok će Leskovčani ugostiti ekipu subotičkog Spartaka.