NOVI PAZAR – Klub malog fudbala Novi Pazar pobedio je večeras ekipu Kalče sa 6:2, u derbiju 10. kola Prve futsal lige, kojim je nastavljeno takmičenje u elitnom rangu u Srbiji.

Gosti iz Niša poveli su golom Danila Kostića u osmom minutu, a već u narednom izjednačio je Elvedin Sadović, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Sadović je svojim drugim pogotkom u 23. minutu doveo Pazarce u vođstvo, potom su Dejan Jovanović u 28. i Ninoslav Aleksić u 30. minutu odveli domaćina na 4:1, da bi se Kostić drugi put upisao u strelce u 31. minutu, pa je rezultat smanjen na 4:2.

Meč su kao dvostruki strelci završili i Jovanović i Aleksić, koji su mrežu Kalče pogodili u 35. i 39. minutu.

Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 300 gledalaca.

Novi Pazar je zadržao drugo mesto na tabeli sa 24 boda, a Kalča je i dalje peta sa 12 bodova.

Pazarci će u 11. kolu gostovati ekipi Vranja, dok će Kalča biti domaćin beogradskom FON-u.