LISABON – Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su Ligu šampiona, pošto su večeras u finalu u Lisabonu pobedili francuski Pari Sen Žermen sa 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Kingsli Koman u 59. minutu, pa su tako Bavarci su šesti put u istoriji podigli trofej u najjačem klupskom takmičenju u Evropi.

Prvo poluvreme u Lisabonu proteklo je bez većih uzbuđenja. Jedina sporna situacija desila se u finišu prvog dela kada je fudbaler PSŽ-a Tilo Kerer oborio Komana u šesnaestercu, ali sudija Orsato nije dosudio kazneni udarac za Bajern.

Bez golova je bilo sve do 59. minut, kada je Koman posle centaršuta Jošue Kimiha glavom poslao loptu iza leđa Kejlora Navasa i doneo vođstvo, a kasnije će se ispostaviti i “ušati” pehar ekipi iz Minhena.

PSŽ je u nadoknadi vremena imao veliku priliku za izjednačenje, ali Čupo Moting nije uspeo da odreaguje na pravi način posle dodavanja Nejmara.