NOVI PAZAR – Predsednik Mešihata IZ Sandžaka i muftija sandžački Senad ef. Halitović uputio je čestitku povodom 20. aprila – Dana grada Novog Pazara.

“Poštovani gradonačelniče Biševac, primite moje iskrene čestitke povodom 20. aprila – Dana grada Novog Pazara. Grad Novi Pazar danas obeležava 560 godina svog postojanja i moje su iskrene želje i dove da Allah Milostivi učiniti ovaj grad prosperitetnim i sigurnim od bilo kakvih nevolja. Novi Pazar je kao ekonomski, politički i kulturni centar Sandžaka dugo vremena i simbol suživota više vera koje stotinama godina žive zajedno u slozi i miru. Verujem da će naš grad ostati takav i u godinama i decenijama koje dolaze. Posebna je radost što ovaj dan obeležavamo tokom mubarek meseca Ramazana i što naš grad živi posebnim životom ovih mesec dana. Svim građanima Novog Pazara želim još puno godina uspeha, berićeta i Božijih blagodati” – poručio je Halitović.

indeksonline.rs