NOVI PAZAR – Fudbaleri Jošanice osvojili su nezvaničnu titulu jesnjeg prvaka u Šumadijsko-raškoj zoni.

Oni su u Novopazarskoj Banji u meču 13. kola, poslednjeg u prvom delu prvenstva, savladali Šumadiju iz Topaonice sa 9:0.

Trostruki strelac za Jošanicu bio je Edis Ibrahimović, u 13, 68. i 88. minutu, dok je dva gola dodao Sadin Smajović, u prvom i 63, kao i Belmin Avdović, u 54. i 55. minutu.

Pogotke za tim Elvira Muratovića postigli su još Dženan Plojović u devetom i Džejlan Rašljanin u 39. minutu.

Jošanica je ostvarila 10 pobeda, nerešen ishod i poraz, pa ima 31 bod, isto kao i drugoplasirani Tutin, koji je u 13. kolu slavio protiv Poleta u Ratini sa 2:0.

Bane 1931 iz Raške je posle pobede nad Slobodom u Grabicama od 2:1 stigao do osmog boda i 11. pozicije na tabeli.

Na startu drugog dela šampionata, u 14. kolu Jošanica će biti domaćin Gruži, a snage će odmeriti Budućnost Resnik i Tutin, odnosno Korićani i Bane 1931.