NOVI PAZAR/BEOGRAD – Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Beogradu ekipu Novog Pazara sa 2:0, u utakmici 19. kola Super lige Srbije.

Crno-beli su poveli posle preciznog udarca glavom Marka Milovanovića u 50. minutu, čemu je prethodio centaršut Kvinsija Meniga sa desne strane.

Konačan rezultat u 59. minutu postavio je Nemanja Jović iz jedanaesterca, koji je dosuđen zbog prekršaja Milana Joksimovića nad Rikardom Gomešom.

Grupa navijača domaćina tokom meča klicala je haškom osuđeniku Ratku Mladiću, ali glavni sudija Andrija Stojanović i delegat Miloš Vasiljević nisu prekidali utakmicu.

Meč u Humskoj počeo je odavanjem počasti legendi Partizana Momčilu Vukotiću, koji je preminuo pre dva dana, a fudbaleri oba tima izašli su na teren u majicama sa njegovim likom.

Partizan je lider prvenstva sa 53 boda, dok je Novi Pazar na poslednjem, 16. mestu sa 15 osvojenih bodova.

Novi Pazar u 20. kolu dočekuje ekipu Voždovca, a Partizan gostuje Metalcu.