Naslovna Sport Košarka Dinamik prejak za Novi Pazar

Dinamik prejak za Novi Pazar

BEOGRAD – Košarkaši Dinamika ubedljivo su pobedili OKK Novi Pazar 104:78 u utakmici prvenstva Srbije.

Ekipa iz Beograda je zabeležila 14. trijumf uz osam poraza i sa 36 bodova na prvoj poziciji izjednačila se da Vojvodinom, dok trečeplasirana Sloboda iz Užica ima dva boda i dva meča manje.

Pazarci su na deobi devetog mesta sa 29 bodova koliko ima i Vršac.

Dinamik je na poluvremenu imao šest poena prednosti (49:43), a u nastavku utakmice ekipe Saše Nikitovića bila je još sigurnija.

Domaći su ubacili 14 trojki iz 33 pokušaja uz petoricu igrača sa dvocifrenim učinkom. Mihailo Bošković je bio najefikasniji sa 19 poena, Vojin Medarević je dodao 16 uz 11 skokova, Vuk Đorđević 12, a Jigit Onan i Božidar Babović po 11.

U poraženom timu Fahrudin Manjgafić, Nemanja Nikolić (8as) i Bogdan Mikavica su imali po 16 poena.

Dinamik u sledećem kolu dočekuje Radnički, a Novi Pazar gostuje Dunavu.