NOVI PAZAR – Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas u Subotici ekipu Spartaka sa 2:1, u utakmici 28. kola Super lige Srbije.

Domaćin je poveo u 12. minutu golom Nemanje Nikolića, posle centaršuta Stefana Miloševića s leve strane i loše reakcije štopera Pazaraca Milana Joksimovića.

Novi Pazar je izjednačio u 42. minutu, kada je solo akciju udarcem sa oko 13 metara krunisao Mustafa Mujezinović.

Subotičani su imali veliku šansu u 70. minutu, ali je Nikola Srećković pogodio stativu iz jedanaesterca, koji skrivio Filip Pavišić nad Lazarom Tufegdžićem.

Tri boda gostima doneo je Vahid Zimonjić u 87. minutu preciznim šutem sa oko 15 metara, nakon asistencije Bojana Čečarića.

Spartak je 12. na tabeli sa 31 bodom, a Novi Pazar je i dalje na poslednjem, 16. mestu sa 22 boda.

Novi Pazar u sledećem kolu dočekuje ekipu kruševačkog Napretka, dok Spartak gostuje Metalcu iz Gornjeg Milanovca.