U subotu 9. jula na padinama Kopaonika održana je brdska auto trka SAKS CONKORD BRUS 2022. Takmičenje je organizovano pod pokroviteljstvom Sportskog auto i karting Saveza Srbije, Turističke organizacije i opštine Brus.

Trka na asfaltnoj podlozi dužine 3.470 metara od Đerekara do Mramora boduje se za Nacionalni šampionat i Otvoreno prvenstvo Srbije na brdskim stazama.

Vozač AMK Novi Pazar Edin Ujkanović zauzeo je drugo mesto u klasi XI, a zlatnu medalju u toj klasi poneo je Momir Subotić iz ASK Herc. Treći je bio Milan Konstadinović iz ASK Racing Team Vojinović.

U ukupnom plasmanu, najbolje vreme imao je Momir Subotuć sa svojim vozilom marke Peugeot 206 RC, dok je Ujkanović sa Opel Corsa zauzeo sedmu poziciju.

Na kraju trke uručene su nagrade za osvojena prva tri mesta, za ekipe sponzore timova i klubova i pobednika u juniorskoj konkurenciji.

Podsetimo, na prošlogodišnjoj trci učešće je uzelo 36 takmičara iz zemlje i regiona, a sveukupni pobednik bio je Uroš Brkić takmičar Galaksa.