BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona, pošto su večeras u revanš meču plej-ofa remizirali protiv Makabija iz Haife 2:2.

U prvom meču bilo je 3:2 za Izraelce.

Pred punim tribinama “Marakane” crveno-beli su vodili 2:0 golovima Aleksandra Pešića u 27. i Mirka Ivanića u 43. minutu, imali rezultat za prolaz, a onda je usledio “potop”.

U poslednjem minutu prvog poluvremena gosti su dobili VAR penal nakon igranja rukom Slavoljuba Srnića, ali je Milan Borjan odbranio udarac Dolefa Hazize.

Ipak, posle odbijene lopte kardinalno je pogrešio Gelor Kanga, što je iskoristio Danijel Sundgren i pogotkom sa skoro 30 metara smanjio rezultat.

U nastavku su oba tima igrala opreznije i kada se činilo da meč ide u produžetke “mnogo puta Zvezdin junak” Milan Pavkov nespretnom reakcijom postigao je autogol u 90. minuta i elitno takmičenje je i treću godinu zaredom ostalo san za izabranike Dejana Stankovića.

Makabi će u Ligu šampiona, a Zvezda opet u Ligu Evrope.

indeksonline.rs/Foto:Tanjug/Strahinja Aćimović