Fudbaleri Novog Pazara savladali su Javor rezultatom 3:1 u meču 18. kola domaćeg šampionata.

Ivanjičani su bili ti koji su bolje otvorili meč i nakon prvih 45 minuta na pauzu otišli sa golom prednosti. Loptu je u 21. minutu u svoju mrežu smestio nekadašnji član Partizana Periša Pešukić.

Međutim, drugo poluvreme je donelo i drugu priču. Predvođeni napdačem Andrijom Majdevcem i levim bekom, iskusnim Milanom Joksimovićem, domaćin je došao do preokreta.

Uprvo su njih dvojica kombinovali kod prvog gola Majdevca u 53. minutu, a samo tri minuta kasnije u strelce se upisao i Joksimović. Do kraja je Majdevac postigao još jedan, svoj drugi gol na ovom meču i postavo konačan rezultat.

Novi Pazar je trenutno peti sa istim brojem bodova kao četvrtoplasirani Čukarički, ali taj tim ima i dva meča manje. Ono što je važnije za ekipu Damira Čakara jeste da su prekinuli seriju od četiri remija u nizu.