DOHA – Fudbalska reprezentacija Hrvatske osvojila je treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru, pošto je večeras u Dohi pobedila Maroko rezultatom 2:1.

Golove za Hrvatsku postigli su Joško Gvardiol u sedmom i Mislav Oršić u 42. minutu.

Jedini strelac za Maroko bio je Ašraf Dari u devetom minutu.

Hrvatska je osvojila treće mesto na SP 1998, a pre četiri godine na Mundijalu u Rusiji bila je vicešampion sveta.

Maroko je osvajanjem četvrtog mesta na SP u Kataru napravio najveći uspeh u istoriji svoje zemlje i afričkog fudbala.

Finalni meč između Francuske i Argentine biće odigran sutra od 16 sati.

Hrvatska je povela već u sedmom minutu pogotkom Gvardiola. On je glavom pogodio mrežu Maroka posle akcije Lovro Majera i Ivana Perišića. Maroko je izjednačio posle samo dva minuta.

Dari je posle slobodnog udarca stigao do lopte pre golmana Hrvatske Dominika Livakovića i smestio je u mrežu. U nastavku meča uglavnom se igralo na sredini terena, ali je Hrvatska prvo poluvreme rešila u svoju korist rezultatom 2:1 pogotkom Oršića u 42. minutu.

Fudbaleri Maroka bili su nešto ofanziviji na startu drugog poluvremena, dok je Hrvatska čuvala vođstvo. Marokanci su najveću šansu za izjednačenje imali u 75. minutu, ali je Livaković zaustavio
udarac Jusefa En Nesirija.

Maroko je do kraja utakmice imao inicijativu, ali nije uspeo da stigne do izjednačenja.