MINHEN – Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Minhenu od ekipe Bajerna rezultatom 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24) u meču 26. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Luka Vildoza sa 18 poena, dok je Fakundo Kampaco, koji je večeras debitovao za “crveno-bele” u Evroligi, dodao 16. Nemanja Nedović je ubacio 15, a Filip Petrušev 10 poena.

Kod domaćih, najbolji su bili Vladimir Lučić i Kasijus Vinston, koji su ubacili po 20 poena.

“Crveno-beli” sada imaju 11 pobeda i 15 poraza, dok je Bajern zabeležio 10 trijumfa i 16 poraza. Srpski klub je na meču u Minhenu imao veliku podršku navijača.

Crvena zvezda će u narednom kolu, osmog marta, na svom terenu dočekati Efes, dok će Bajern dan ranije igrati u Minhenu sa Asvelom.

Košarkaši Bajerna su meč otvorili trojkom Vinstona, ali je Crvena zvezda serijom 10:4 u petom minutu stigla do vođstva od 10:7.Gostujući košarkaši su bodreni velikom podrškom navijača sa tribina prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 23:19. Bajern je u 12. minutu stigao do izjednačenja (23:23), a onda su košarkaši domaćeg tima serijom 10:2 u 15. minutu poveli 33:25. Igrači Crvene zvezde su u finišu druge četvrtine zaigrali angažovanije, ali je Bajern prvo poluvreme dobio rezultatom 41:38.

Košarkaši Crvene zvezde su nastavili sa dobrom igrom i na startu treće četvrtine, a novom serijom od 7:0 u 25. minutu su uspeli da dođu do preokreta i vođstva od 45:41. Srpski i regionalni šampion je održavao vođstvo i poslednju četvrtinu ušao je s vođstvom od 56:52.

Igrači Crvene zvezde su u poslednjoj četvrtini stigli do vođstva od 64:56, ali je Bajern serijom 10:4 prišao na 66:68. “Crveno-beli” su poenima Nedovića odbili nalet Bajerna i u 35. minutu poveli 75:66. Međutim, usledila je nova serija domaćeg tima od 14:0 i Bajern je na 70 sekundi pre kraja poveo 80:75. Domaći košarkaši su potom u finišu meča zadržali vođstvo i na kraju su slavili sa 87:80.