Naslovna FEATURED Fudbaleri Arsenala pobedili Čelsi i vratili se na čelo Premijer lige

Fudbaleri Arsenala pobedili Čelsi i vratili se na čelo Premijer lige

Arsenal's Martin Odegaard celebrates after scoring his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Arsenal and Chelsea at the Emirates Stadium in London, Tuesday, May 2, 2023. (AP Photo/Kin Cheung)

LONDON – Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu ekipu Čelsija 3:1 u derbi meču 34. kola engleske Premijer lige.

Dva gola za Arsenal postigao je Martin Odegard u 18. i 31. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Gabrijel Žezus u 34. Jedini gol za Čelsi postigao je Noni Madueke u 65. minutu.

Arsenal je do pobede u Premijer ligi stigao posle mesec dana, pošto su “tobdžije” prethodni trijumf ostvarili prvog aprila protiv Lidsa (4:1). Čelsi je zabeležio četvrti uzastopni poraz u engleskom prvenstvu.

Arsenal je prvi na tabeli Premijer lige sa 78 bodova. Na drugom mestu je Mančester siti koji ima dva boda manje, ali i dva meča manje. Čelsi je na 12. poziciji sa 39 poena.

Arsenal će u narednom kolu Premijer lige gostovati Njukaslu, dok će Čelsi igrati sa Bornmutom.