PRAG – Fudbaleri Vest Hema osvojili su Ligu konferencija, pošto su večeras u finalu u Pragu savladali Fiorentinu 2:1 (0:0).

Junak trijumfa londonskog tima bio je Džerod Boven, koji je u 90. minutu posle sjajnog kontranapada i asistencije Lukasa Pakete postigao pobedonosni gol.

Prethodno je Vest Hem poveo iz VAR penala preko Saida Benrahme u 62, a izjednačio je Đakomo Bonaventura u 67. minutu.

Vest Hem je došao do trećeg evropskog trofeja u istoriji, posle Kupa kupova 1965. i Intertoto kupa 1999. godine, a ujedno i do direktnog plasmana u Ligu Evrope sledeće sezone.

Za Fiorentinu je ceo meč odigrao Nikola Milenković, Luka Jović je odigrao prvo poluvreme, poništen mu je gol zbog ofsajda u nadoknadi vremena, a tada se i povredio, pa je napustio teren, dok je Aleksa Terzić ostao na klupi.