MALAGA – Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Britanca Kamerona Norija sa 2:0 (6:4, 6:4) u drugom meču četvrtfinala Dejvis kupa i obezbedio Srbiji plasman u polufinale.

Meč je trajao 100 minuta.

Ranije danas Kecmanović je bio bolji od Drejpera, za 1:0 u pobedama.

U prvom setu Đoković je do brejka stigao već u petom gemu ali je opet imao priliku da ponovi učinjeno u sedmom gemu.

Ipak Britanac je spasio četiri brejk lopte i tako ostao u igri. Sprski teniser je sigurno servirao do kraja seta, za vođstvo od 1:0.

Silovito je ušao Đoković u drugi set i odmah došao do brejka. U petom gemu Srbin je vezao pet brejk lopti ali se Nori uspešno odbranio.

Do kraja seta oba tenisera su sigurno servirala, što je Đokoviću donelo još jedan set i pobedu.

Italijanski teniseri su obezbedili polufinale pošto su danas savladali selekciju Holandije sa 2:1 u pobedama.

Prvo polufinale tokom sutrašnjeg dana igraju selekcije Australije i Finske, dok će Srbija i Italija svoje mečeve igrati tokom subote.