PARIZ – Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu, pošto je u četvrtfinalu pobedio Danca Holgera Runea sa 2:1 (7:5, 6:7(3:7), 6:4).

Meč je trajao dva sata i 49 minuta.

Đoković se tako revanširao Runeu, koga od skoro trenira nemački stručnjak Boris Beker, za poraz u prošlogodišnjem finalu Mastersa u Parizu.

Tokom prvog seta oba tenisera su sigurno osvajala svoje servis gemove, sa izrazito agresivnom igrom.

U 12. gemu Đoković je uspeo da iskoristi greške protivnika i da dođe do brejka i osvojenog seta.

U drugom setu Rune je nametnuo svoj ritam i uspeo da dođe do brejka u trećem gemu, ali Đoković nije posustajao, pa je oduzeo servis protivniku već u narednom gemu.

Usledili su sigurni servis gemovi na obe strane do desetog gema, u kojem je Đoković imao brejk i meč loptu, ali nije uspeo da je iskoristi.

U tajbrejku Đokoviću je zakazao servis, što je Danac iskoristio i tako došao do izjednačenja u setovima.

Đoković je u trećem setu do brejka ovog puta došao u trećem gemu, nakon čega je sigurno servirao do kraja seta i meča.

U polufinalu Đoković će snage odmeriti sa boljim iz duela Andreja Rubljova i Aleksa de Minora.