Naslovna srbija Novi Pazar Odbojkaši Novog Pazara savladali goste iz Kosovske Mitrovive

Odbojkaši Novog Pazara savladali goste iz Kosovske Mitrovive

Odbojkaški klub Novi Pazar savladao je večeras gostujuću Kosovsku Mitrovicu sa 3:0 u setovima (25:21, 25:17, 25:23), u meču petog kola Prve lige Srbije.

Domaćin je ubedljivo dobio prvi i drugi set, a u trećem je uspeo da nadoknadi zaostatak od šest poena.

Trener Novog Pazara Almir Rugovac je sredinom poslednjeg seta primača Demira Dolovca zamenio Sulejmanom Bekrićem, koji je u finišu osvojio važan poen i bio odličan u bloku.

Trijumf Pazaru as servisom doneo je rezervni srednji bloker Ivan Mandić neposredno po ulasku u igru.

Najefikasniji kod Pazaraca bio je Samed Prušević sa 14 poena, dok su po deset poena za pobednički tim upisali Marko Božović i Aleksa Ćibić.

Elvir Zuković dodao je devet, Dolovac osam, a raspoloženi tehničar Andrej Huzejrović četiri poena za Novi Pazar.

Na drugoj strani se izdvojio Branislav Seizović sa 12 poena. Najbolje su ga pratili Nikola Radomirović i Bane Nenadić sa osam, odnosno sedam uspešnih akcija.

Ivan Ćirković zabeležio je šest, Ilija Lukić pet, a Miloš Arsenoski dva poena za Kosovsku Mitrovicu.

Utakmicu u Dvorani Sportske akademije Douš, koja je trajala sat i 11 minuta, pratilo je oko 100 gledalaca.

Posle nekompletnog kola, Novi Pazar je četvrti da skorom 3/2, dok je Kosovska Mitrovica sedma sa 2/3.

Novi Pazar u šestom kolu gostuje leskovačkoj Dubočici, a Kosovka Mitrovica dočekuje ekipu Novog Sada.