Naslovna srbija Beograd Košarkaši Partizana pobedili Megu na oproštaju od Dejana Milojevića

Košarkaši Partizana pobedili Megu na oproštaju od Dejana Milojevića

Beograd, 22. januara 2023. - Utakmica 17. kola košarkaške ABA lige izmedu KK "Partizan" i KK "Mega". Na fotografiji Alen Smailagic, Partizan. FOTO TANJUG/MARKO ÐOKOVIC/ bs

BEOGRAD – Košarkaši Partizana pobedili su Megu rezultatom 112:80 u meču 17. kola ABA lige, koji su obeležili oproštaj od Dejana Milojevića i obaranje rekorda ABA lige po broju navijača.

Partizan sad ima skor 13-4, a Mega 9-8.

Utakmica je počela odavanjem počasti Dejanu Milojeviću, nekadašnjem kapitenu Partizana i treneru Mege.

Na tribinama je bio 23.031 navijač, što je novi rekord ABA lige.

Posle ujednačene prve deonice, koja je okončana vođstvom Mege 26:25, Partizan je, predvođen fenomenalnim Džejmsom Nanelijem, napravio presudnu seriju ka pobedi i na poluvreme otišao sa plus 20 (59:39).

U drugom poluvremenu Mega nijednom nije uspela da se vrati na jednocifren minus, a igrači Partizana su atraktivnim potezima i akcijama oduševljavali navijače.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Naneli sa 24 poena, 14 je dao Frenk Kaminski, a 10 Uroš Trifunović.

Prvu utakmicu za Partizan posle oporavka od povrede odigrao je Aleksa Avramović, koji je za 13 minuta postigao devet poena.

Uroš Plavšić je predvodio Megu sa 26 poena, Andrija Jelavić je dao 16, koliko i Omerćan Iljasoglu, a Nikola Đurišić postigao je 12 poena.

U narednom kolu, u nedelju od 19 časova, Partizan gostuje prvoplasiranoj Crvenoj zvezdi.

Mega će istog dana u podne dočekati Budućnost.