Naslovna srbija Beograd Košarkaši Partizana posle velikog preokreta poraženi od Olimpijakosa

Košarkaši Partizana posle velikog preokreta poraženi od Olimpijakosa

FOTO TANJUG/ MARKO ÐOKOVIÆ/ bs

BEOGRAD – Košarkaši Partizana poraženi su večeras od Olimpijakosa rezultatom 69:74 u meču 32. kola Evrolige iako su u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću od čak 13 poena.

Partizan sada ima skor 14-18 i sve je dalje od plasmana u plej-in, a Olimpijakos ima skor 20-12.

Utakmica je počela minutom ćutanja za žrtve terorističkog napada u Moskvi u kojem su u petak život izgubile najmanje 143 osobe.

Domaćin je i bez Zeka Ledeja bolje otvorio utakmicu i posle prve deonice vodio je 22:17.

Partizan je serijom 8:2 okončao prvo poluvreme za 40:32 posle 20 minuta igre.

Prvu dvocifrenu prednost Partizan je imao u 24. minutu (46:36), a u poslednjih 10 minuta se ušlo rezultatom 59:46.

Gosti su se serijom 12:0 na početku četvrte četvrtine u potpunosti vratili u meč, Partizan je bio bez koša više od tri minuta. Olimpijakos je poveo 64:61 na četiri minuta pre kraja, a u poslednjih 105 sekundi se ušlo vođstvom gostiju 68:65, posle toga Partizan nije uspeo
da se vrati.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je kapiten Kevin Panter sa 19 poena, pratio ga je Frenk Kaminski sa 14, Bruno Kaboklo je dao 13, a Pi Džej Doužer 12.

Gosti su bili lišeni povređenih srpskih reprezentativaca Filipa Petruševa i Nikole Milutinova, koji je na početku meča žestoko izviždan iako je nekadašnji član Partizana. Obojica su izostala zbog povreda.

Olimpijakos je ka pobedi predvodio Najdžel Vilijams-Gos sa 17 poena, 13 je dao Kostas Papanikolau, 11 Tomas Volkup, a 10 Ajzeja Kenan.