NOVI PAZAR – Futsal tim Novog Pazara pobedio je večeras na svom terenu FON Banjicu sa 5:4, u utakmici 14. kola Prve lige Srbije.

Gosti su poveli u četvrtom minutu golom Strahinje Petrova, da bi u 11. minutu izjednačio Žarko Matić.

Lazar Petrašević je u 13. minutu ponovo Beograđanima doneo prednost, koju je u 20. minutu još jednom anulirao Matić.

Petrov je svojim drugim pogotokom u 26. minutu pogodio za treće vođstvo FON Banjice, a četiri minuta kasnije Adnan Đerlek je izjednačio na 3:3.

Matić je u 31. kompletirao het-trik i najavio preokret, ali je Vladimir Lazić u 36. minutu doveo derbi u egal.

Trijumf domaćinu obezbedio je četvorostruki strelac Matić, pošto je u 38. minutu realizovao kazneni udarac sa deset metara.

Meč u Sportskoj dvorani Pendik pratilo je oko 500 gledalaca.

Novi Pazar je peti na prvoligaškoj tabeli sa 21 bodom, dok bod manje ima šestoplasirana ekipa FON Banjice.

Pazarci u 15. kolu gostuju Novom Sadu, a tim iz Beograda dočekuje vodeće Vranje.