Naslovna FB Glavna Težak poraz fudbalera Srbije u Moskvi, Rusi iskoristili prednost igrača više

Težak poraz fudbalera Srbije u Moskvi, Rusi iskoristili prednost igrača više

Serbia's goalkeeper Dorde Petrovic dives but fails to save the goal from Russia's Anton Miranchuk during an international friendly soccer match between Russia and Serbia at the Central Dynamo Stadium of Lev Yashin in Moscow, Russia, Thursday, March 21, 2024. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko)

MOSKVA – Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras od Rusije u Moskvi 4:0 (2:0) u prijateljskoj utakmici.

Rusi su iskoristili prednost igrača više, nakon što je Milan Gajić u 21. minutu dobio crveni karton posle prekršaja nad Danilom Hluševičem.

Strelci za Rusiju bili su Roman Mirančuk u 22. iz penala, Maksim Osipenko u 32, Aleksej Mirančuk u 55. i Ivan Sergejev u 90+1. minutu.

Rusi su mogli i ubedljivije da slave, u finišu meča imali su stativu i prečku, kao i jedan poništen gol zbog ofsajda, ali je i Srbija propustila nekoliko prilika za pogodak.

Srpski tim naredni prijateljski meč igra u ponedeljak protiv Kipra u Larnaki.