Naslovna FB Glavna Košarkaši Novog Pazara pobedom protiv Tamiša prekinuli seriju poraza

Košarkaši Novog Pazara pobedom protiv Tamiša prekinuli seriju poraza

Košarkaši Novog Pazara pobedili su večeras kao domaćini ekipu Tamiša iz Pančeva sa 86:78 (14:16, 19:27, 26:16, 27:19), u utakmici 28. kola Košarkaške lige Srbije (KLS).

Pazarci su prekinuli seriju od sedam uzastopnih poraza, iako su do finiša treće četvrtine uglavnom bili u zaostatku.

Tamiš je u 23. minutu imao maksimalnih 18 poena prednosti (56:38), ali je Pazar u naredna četiri minuta odgovorio serijom 18:0 i potom rešio meč u svoju korist.

Najbolji u redovima Novopazaraca bili su Vendel Grin sa 26, Marko Gutalj sa 20 i Luka Vasić sa 16 poena.

Đorđe Rakočević sa 21 poenom bio je najefikasniji kod Pančevaca, u čijim redovima se istakao i Branislav Terzić sa 20 poena i sedam skokova, kao i Parker Stjuart sa 11 poena.

Utakmicu u Dvorani Sportske akademije Douš pratilo je oko 200 gledalaca.

Tamiš zauzima 14. mesto u KLS sa skorom 9/19, a Novi Pazar je na pretposlednjoj, 14. poziciji sa 7/21.

Novi Pazar u pretposlednjem, 29. kolu KLS dočekuje kraljevačku Slogu, dok Tamišu gostuje tim Džokera iz Sombora.