PARIZ – Fudbaleri Borusije iz Dortmunda prvi su finalisti Lige šampiona pošto su večeras i u revanšu polufinala kao gosti pobedili Pari Sen Žermen istim rezultatom kao prošle nedelje – 1:0.

Gol odluke pao je u 50. minutu, defanzivac Mats Humels bio je strelac udarcem glavom posle kornera Julijana Branta.

Pari Sen Žermen nije imao sreće, četiri puta su igrači “svetaca” pogađali okvir gola u drugom poluvremenu, Kilijan Mbape i Vitinja su pogađali prečku, a stativu Voren Zair-Emeri i Nuno Mendeš.

Drugi finalista biće pobednik meča Real – Bajern koji je na programu sutra u Madridu.

U prvom meču bilo je 2:2.

Finale Lige šampiona igra se 1. juna na londonskom stadionu Vembli, gde je prvak Evrope iz 1997. godine Borusija igrala svoje drugo finale Lige šampiona 2013. godine i izgubila od Bajerna rezultatom 1:2.