BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde poveli su 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige, pošto su večeras kao domaćini pobedili Partizan rezultatom 80:73.

Posle prve, veoma ujednačene deonice, Partizan je vodio 19:17.

U 16. minutu Zvezda je vodila 36:28, a posle prvog poluvremena, u kom je Nemanja Nedović dao 21 poen za Zvezdu, bilo je nerešeno – 38:38.

U 28. minutu Zvezda je stekla maksimalnih plus devet (56:47), a u poslednjih 10 minuta ušlo se vođstvom domaćina 61:57.

Šest minuta i 47 pre kraja bilo je 70:62 za Zvezdu, u poslednja dva minuta se ušlo sa 77:67 za domaćina i tad je bilo jasno da će Zvezda maksimalno iskoristiti prednost domaćeg terena.

Nedović je predvodio Zvezdu ka pobedi sa 21 poenom, sve u prvih 20 minuta, 10 je dao Džoel Bolomboj, a devet Miloš Teodosić.

Kod Partizana se istakao Džejlin Smit sa 12 poena (trojke 4/7), a po 11 su dali Zek Ledej, Pi Džej Doužer i Bruno Kaboklo.

Utakmica je odigrana pred 7.867 navijača Zvezde u dvorani “Aleksandar Nikolić” i protekla je bez incidenata.

Treći meč finalne serije igra se u nedelju od 20.30 sati u Areni.