ZAJEČAR – Fudbaleri Čukaričkog pobedili su kao gosti u Zaječaru OFK Beograd rezultatom 2:1 golom iz penala u 90+5. minutu.

Čukarički je u Zaječaru poveo u 11. minutu. Strelac je bio Vinisijus Melo, a asistent Lazar Tufegdžić.

OFK Beograd je imao veliku priliku da izjednači u 47. minutu, ali Aleksandar Kahvić nije iskoristio jedanaesterac. Kahvić se međutim osam minuta kasnije iskupio za taj promašaj, iz igre je izjednačio na 1:1, posle dodavanja Slobodana Stanojlovića. U dubokoj nadoknadi meča Nikola Vujadinović je skrivio penal koji je kapiten Čukaričkog Marko Docić realizovao u 90+5. minutu.

U dresu Čukaričkog u finišu meča debitovao je Uroš Kabić, koji je nedavno stigao iz Crvene zvezde na pozajmicu.

Čukarički je sa utakmicom više od Partizana preuzeo makar do sutra uveče prvo mesto sa 10 bodova, dok je OFK posle prvog poraza u sezoni četvrti sa sedam bodova. U narednom kolu OFK Beograd će gostovati TSC-u, dok će Čukarički dočekati Crvenu zvezdu.