MILANO – Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sinoć od Intera u Milanu rezultatom 4:0 u meču drugog kola Lige šampiona.

Inter je znalački kaznio svaku Zvezdinu grešku i sada ima četiri boda iz dva kola, dok je srpski šampion bez bodova.

Pred više od 60.000 navijača na stadionu Đuzepe Meaca, Inter je u poveo već u ranoj fazi meča, golom Hakana Čalhanoglua iz slobodnog udarca u 11. minutu.

Turčin je loptu sa skoro 30 metara poslao pod prečku golmana Omrija Glazera i to u njegov bliži ugao.

Zvezda je pripretila u 20. minutu kad je Andrija Maksimović šutirao, ali je prebacio prečku.

U 23. minutu Henrik Mkitarjan imao je odličnu šansu za Inter, ali je golman Crvene zvezde Glazer odbranio udarac Jermena.

U 29. minutu ponovo je pokušao Maksimović, ali nije bio precizan iskosa sa desetak metara.

Mkitarjan je u 39. minutu imao još jednu odličnu šansu, ali je loše šutirao iskosa sa desetak metara.

Najbolju šansu Zvezda je imala u 41. minutu, ali je udarac Silasa iskosa sa sedam-osam metara, išao pravo u golmana Intera Jana Zomera.

U nadoknadi poluvremena pokušao je i Timi Elšnik, ali je bio neprecizan.

Zvezda je tražila penal u 48. minutu, lopta je pogodila u ruku Mkitarjana, ali VAR soba je ostala “nema”.

Inter je duplirao prednost u 59. minutu posle velike greške Radeta Krunića, koji je izgubio loptu na 20 metara od gola.

Medi Taremi je bio asistent, a strelac osvedočeni navijač Crvene zvezde Marko Arnautović.

U 62. minutu Inter je mogao do trećeg gola, ali je Glazer “skinuo zicer” Karlosu Avgustu.

Kapiten Intera Lautaro Martinez, koji je večeras počeo meč na klupi, dao je treći gol za domaće u 71. minutu.

Najbolji igrač utakmice Medi Taremi ukrao je loptu kapitenu Zvezde Urošu Spajiću i zatim asistirao Argentincu, koji je rutinski matirao večeras odličnog Glazera.

U 81. minutu Taremi povećava na 4:0 sa penala, Iranac je prvenac u dresu Intera postigao pošto je Vanja Drkušić skrivio jedanaesterac faulom nad Lautarom Martinezom.

U trećem kolu Lige šampiona Zvezda 22. oktobra gostuje Monaku.