BEOGRAD – Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu Bajern iz Minhena rezultatom 86:78 (24:15, 25:17, 22:20, 15:26), u meču trećeg kola Evrolige.
Najefikasniji u redovima crno-belih Sterling Braun sa 22 poena, dok je Karlik Džons postigao 14.
Frank Nilikina, Isak Bonga i Tajrik Džons postigli su po 13 poena.
U ekipi Bajerna najbolji je bio Andreas Obst sa 15 poena, dok je Karsen Edvards postigao 13.
Partizan i Bajern posle posle tri kola imaju učinak 1-2.
Crno-beli će u četvrtom kolu Evrolige, u četvrtak od 20.05 časova, gostovati u Beogradu Makabiju iz Tel Aviva. Bajern u narednom kolu dočekuje Pariz.
Domaći tim je dobro otvorio meč, u prvoj četvrtni je iz minuta u minut povećavao vodstvo. Posle prve deonice bilo je 24:15 za ekipu iz Beograda.
Partizan je u drugoj četvrtini održavao dvocifrenu prednost, na kraju poluvremena bilo je 49:32.
Bajern je bolje zaigrao na početku treće četvrtine, smanjio je zaostatak na osam razlike 56:48. Partizan je do kraja treće deonice vratio prednost i posle 30 minuta vodio 71:52.
Ekipa iz Minhena je u četvrtoj četvrtni uspela da dođe do jednocifrenog zaostatka, ali to nije bilo dovoljno za preokret.